Güzin İĞCİ:
Eğitimi: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğinden mezun olduktan sonra aynı Üniversitede Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şu an Eskişehir Osmangazi üniversitesinde Eğitim Programları ve Öğretim alanında doktora yapmaktadır.
 
İş deneyimi: 2004-2009 yılları arasında birleştirilmiş sınıflı köy okullarında müdür yetkili öğretmen olarak; 2009-2016 yılları arasında Hafik Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda öğretmen olarak görev yaptı. 2016 yılından bu yana Sivas Bilim ve Sanat Merkezinde çalışmaktadır.
 
Proje eğitimi ve deneyimi: Sivas’ta TÜBİTAK 4007 kapsamında ilk kez gerçekleştirilen 117B225 nolu “Sultanşehir Bilimle Şenleniyor” isimli projenin, proje yürütücülüğünü yaptı. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Proje Hazırlama Teknikleri Kursuna (15-18.02 2016) katıldı. 5. Ulusal Çocuk Kongresinde (6-7-8.05 2016) proje danışmanı olarak yer aldı. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarında proje danışmanı olarak yer aldı. Millî Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği ve Sivas Bilim ve Sanat Merkezine ait 4 projenin saha incelemesine kaldığı, 3 projenin bölge ödülüne layık görüldüğü Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde proje koordinatörü olarak görev yaptı. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından ORAN Akademi ve Sivas Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu koordinasyonunda organize edilen Proje Döngü Yönetimi (PCM) eğitimlerine katıldı. 2018 Ağustos ayında MEB Özel Eğitim Genel Müdürülüğü tarafından düzenlenen AB Proje Hazırlama hizmet içi eğitimine katıldı.
 
Doğa sporları ve diğer deneyimleri: Türkiye Dağcılık Federasyonun Yaz Temel I ve II eğitimlerine katıldı. Türkiye Dalış Federasyonundan tek yıldız dalıcı belgesi aldı. Oryantiring eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ön lisans programını bitirdi. Çeşitli fotoğraf sergilerinde yer aldı. 2013 yılında İtalya’da düzenlenen uluslararası Doğa Sporları Olimpiyatlarına (13.Volkssport OLYMPIAD 25-29.06.2013) katıldı. Doğa sporları ve fotoğrafçılıkla hobi düzeyinde ilgilenmektedir.